Ми повернулися!

10.02.2018

У правове поле України термін  «сільський зелений туризм» увійшов у 1996 році з дати реєстрації ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» (Спілка СЗТ України). 

З метою популяризації відпочинку в селі та залучення селян до діяльності з надання послуг гостинності, протягом останніх двох десятків років Спілка проводила в різних регіонах семінари, тренінги, конференції; видала понад 200 тис. прим. науково-популярного періодичного журналу «Туризм сільський зелений»; 9 років проводила в музеї архітектури та побуту України всеукраїнську виставку-ярмарок «Українське село запрошує»; заснувала спеціалізований сайт «Сільський зелений туризм в Україні», який вперше почав формувати мережу «Українська гостинна садиба» . 

У партнерстві  з  центральними органами виконавчої влади у сфері соціальної політики, зайнятості, аграрної політики, туризму, підприємництва, місцевими органами влади формували правове забезпечення діяльності та підтримки власників особистих селянських господарств. Термін «сільський зелений туризм» з різним змістовим навантаженням набув ваги в Указах Президента України, розпорядженнях Кабінету Міністрів України, відомчих наказах, державних та місцевих програмах. У більшості це були декларативні рішення але вони надали певний поштовх розвитку цієї сфери. 

Проекти, які реалізовувалися за підтримки міжнародних фондів сприяли, з однієї сторони, реалізації ідей та проектних пропозицій щодо розвитку цієї сфери, з іншої, формування Спілки, як фахової організації. 

Здійснювалася інша організаційна та просвітницька діяльність, політика брендування послуг сільського зеленого туризму, що ідентифікувала як український сільський зелений туризм, так і Спілку СЗТ України.  

Одночасно формувалася структура Спілки, засновувалися обласні осередки, які об’єднували власників садиб та прихильників сільського туризму практично у всіх областях України та АР Крим. Реалізовувалася програма категоризації «Українська гостинна садиба та екомаркування «Зелена садиба». 

Активісти та керівники Спілки підвищували кваліфікацію та рівень знань в Інституті підвищення кваліфікації НУБІП України, під час стажування та навчання в країнах-членах ЄС та США.  

Членами Спілки ставало більше власників особистих селянських господарств, малих об’єктів розміщення в сільській місцевості, представників громадських організацій, навчальних та наукових закладів, туристичних операторів, бізнесу. Всього членами Спілки стало біля 1,2 тис. осіб.

Але не все здійснювалося як планувалося. Криза в економіці країни, війна змусила нас  припинили видавати журнал у паперовому форматі, організовувати виставку-ярмарок «Українське село запрошує» і на останок - злам сайту.  Спілки не стало в інформаційному просторі. 

Але ми продовжували свою діяльність, змінивши пріоритеті та цінності. Ми залишаємо за собою роль лобіста інтересів селянина, захисту його прав, доступу до знань, успішних історій та моделей тощо а також надання споживачу достовірної, якісної та гарантованої послуги. 

При цьому пріоритетом стає робота з членом Спілки сільського зеленого туризму України – власником особистого селянського або фермерського господарства, об’єкта розміщення або сфери послуг у селі. Не виключаємо, що серед членів Спілки будуть прихильники відпочинку у селі, які користуватимуться певними мотиваторами.

Змінюємо внутрішні політики, головною стає політика гарантованих та якісних послуг у сфері сільського туризму. Для цього розробляємо стандарти «Категоризація у сфері сільського зеленого туризму. Загальні вимоги» та «Категоризація у сфері сільського зеленого туризму. Вимоги до інспекцій та інспекторів», які базуватимуться на чинних державних та європейський стандартах, спрощуватимуть процедуру проведення категоризації шляхом самооцінки власником об`єкту розміщення з подальшим підтвердженням кваліфікованим інспектором.

Розробляємо положення про інформаційний та правовий захист членів Спілки та візуальний відповідний знак. 

Актуальним стає питання об`єднаня власників садиб у кластерні моделі, тобто переходу від розрізнених та конкуруючих до взаємодіючих та більш успішних об`єктів сільського зеленого туризму.   

Ми повернулися!

Ми з вами на оновленому сайті Спілки СЗТ України місія якого акумулювати усі події, дестинації, кейси у сфері сільського зеленого туризму України та за її межами. Формувати мережу «Українська гостинна садиба» цінність якої полягатиме в ідентифікації власника об`єкту розміщення в персональному кабінеті, гарантії якості послуг відповідно до рівня категорії. 
Спілка стане більш відкритою – внутрішні документи, звітування, про команду та стратегічне бачення до ваших послуг.

Щодо реєстру членів Спілки СЗТ України. Ми позбуваємося мертвих душ, припиняємо членство з різних життєйських причин, а також за порушення вимог статуту. Вперше оприлюднюємо реєстр членів, який поступово наповнюється як тими хто підтверджує своє членство, так і новими членами. 

Звязок данного реєстру з сертифікатом члена Спілки здійснюватиметься через QR-код, що дозволяє оперативно визначати чинність даного сертифіката та чинність сертифіката «Українська гостинна садиба» будь-якого рівня. 
Система комунікацій дозволить оперативно доносити до членів Спілки актуальну інформацію, вивчати проблеми та очікування, мати зворотній звязок.    

Ми вводимо «гарячу телефонну лінію» де ви можете у певний час отримати безкоштовні консультації. 

Сайт находиться на тестуванні та наповненні. Будемо вдячні якщо надсилатимете нашому менеджеру пропозиції, зауваження.
Наперед прошу вибачення за можливі незручності над якими працюємо.

Від імені Спілки СЗТ України
Володимир Васильєв, голова правління 

Наш менеджер проконсультує
ava
Менеджер
Ірина
+38 097 31 47 507

Вгору