EXPERT COUNCIL
Володимир Васильєв, співголова
Голова Спілки сільського зеленого туризму України. Навчався та стажувався в країнах ЄС та США, в КМБШ. Член рад та робочих груп при Президентові України, КМУ, ЦОВ (2005-2019). Автор та керівник 10 проєктів, консультант 2 проєктів, експерт 4 міжнародних проєктів. Головний редактор науково-популярного журналу «Туризм сільський зелений» (1997-2014).
Автор та укладач 16 випусків «Порадник організатору та власнику сільської садиби» (2002-2009). Учасник I та ІІ європейського конгресів сільського туризму. За заслуги у започаткування розвитку сільського зеленого туризму в Україні нагороджений Почесною грамотою ВРУ (2005).
Ольга Любіцева, співголова
Докторка географічних наук, професорка, завідувачка кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Член робочих груп з розробки освітніх стандартів з туризму з 2004 р. Зараз – Голова Науково-методичної комісії №13 з транспорту і сервісу Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України з розробки стандартів вищої освіти, голова підкомісії № 242 з туризму і рекреації. Даною НМК розроблені і затверджені діючі стандарти вищої освіти за спеціальністю «туризм і рекреація» першого (бакалаврського, 2018), другого (магістерського, 2022) і третього (доктор філософії, 2023) рівнів вищої освіти. Член Технічного комітету стандартизації України ТК-169 «Туризм і послуги у сфері туризму». Член «Мережі знань» НТОУ. Експерт міжнародного рейтингу QS та Science at risk. Автор понад 300 наукових праць з туристичної проблематики, в т.ч понад 25 підручників і навчальних посібників та майже 30 монографій. Заступник головного редактора наукового журналу «Географія і туризм». Академік НАН ВО. Заслужений працівник освіти України (2014). Нагороджена Орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня (2019), рядом нагород і грамот МОНУ.
Мар`яна Олеськів, Голова Державного агентства розвитку туризму України.
Магістр з економіки підприємства. Понад 20 років працює у сфері туризму, конференц-індустрії та маркетингу. Працювала в закладах гостинності трьох найбільших центрів туризму – Львова, Одеси та Києва. З 03.03.2020 року призначена Головою Державного агентства розвитку туризму України.
Олена Гафурова, Докторка юридичних наук
професорка кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені академіка В. З. Янчука Національного університету біоресурсів і природокористування України. Членкиня Спілки з 2015 року, Експертка з юридичних питань. Основний напрям наукової діяльності пов’язаний із дослідженням проблем правового регулювання соціального розвитку села, захисту прав селян у процесі здійснення земельної та аграрної реформи, правового забезпечення сільського розвитку
Вікторія Кіптенко
Кандидатка геогр. наук, доцентка кафедри країнознавства та туризму, географічний факультет Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Спеціалізація: менеджмент туризму, туристична політика, сталий туризм. Спів-лідерка Відділення кліматично дружніх подорожей України. Діяльність у проєктах: УКФ «Інноваційні форми охорони нематеріальної культурної спадщини України та підтримка місцевих громад шляхом створення віртуального пілотного музею гастрономічної спадщини Вітрина Закарпаття» та «Дизайн та смарт розробка еко-культурного маршруту Тарутино степу на засадах сталого розвитку» (2021), волонтерський проект «Бойківські Карпати»: проектування перспектив та профілювання дестинації за ETIS» (2023), «Індикаторний аналіз сталого розвитку в Україні» (2018- донині).
Bezkorovaina Larisa
Doctor of Pedagogical Sciences, professor of the Department of Tourism and Hotel and Restaurant Business of the Zaporizhia National University.
Participant of international projects on sustainable development, creativity and diversification of rural tourism with the support of EU and British Council programs.
Ірина Околович
окторка філософії в туризмі, експертка з розвитку сталого туризму в громадах. У 2019-2022 році членкиня правління та заступниця голови правління, а з 2023 року Амбасадорка ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні».
Учасниця програм стажування в Апараті Верховної Ради України та Школі природничих наук та здоров’я Талліннського університету (Естонія), міжнародних проєктів та програм. Слухачка навчального курсу для здобуття Диплому із кліматично-дружнього туризму в Інституті туристичних наук (Мальта), співлідерка українського відділення кліматично-дружніх подорожей SUNx Malta Climate Friendly Travel Chapter for Ukraine.
Координую та реалізовую проєкти з питань розвитку туризму, сталого розвитку туризму, розвитку сільського туризму, розвитку сільських територій та громад.
Олеся Мороз
Навчалась в Університеті прикладних наук Вайнштефан-Трісдорф, Німеччина в рамках магістерських програм з аграрного та регіонального менеджменту. Має багаторічний досвід роботи в громадському секторі, координаторка міжнародних проєктів зі сталого розвитку сільських територій. Зокрема основними напрямками роботи є: реалізація Цілей сталого розвитку, інклюзивний розвиток громад, побудова спільнот, мережування та налагодження співпраці з міжнародними стейкхолдерами.
Надія Михайлова
Членкиня правління Спілки, власниця садиби сільського зеленого туризму «Сільська хатинка-Country-house» (Полтавщина). Клієнтоорієнтованість садиби – школярі, дошкільники та сім‘ї . Маю середню та вищу педагогічну освіту і досвід роботи в даній сфері, як в навчальних закладах так і в сільській садибі. Практик. Можу бути експертом в даному напрямку. Популяризую гастрономічні бренди та локаворський рух на базі створених в садибі локаворських зон та отриманих успішних результатів, специфіки їх формату саме у сільських садибах.
Наталя Венгерська
Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних
ресурсів та економіки міжнародного Запорізького національного університету.
Учасниця міжнародних обмінів та візитів в Університеті Масарика (Чехія),
Даремському університету (Англія), Талліннському університеті (Естонія). Експертка,
координаторка та учасниця міжнародних проєктів зі сталого розвитку, диверсифікації
сільської економіки та туризму за підтримки програм ЄС та Британської Ради.
Носенко Інесса
Директорка Благодійної організації “Запорізького благодійного фонду “Єврейського общинного центру Мазаль Тов”, голова правління Запорізької обласної громадської організації “Дивосвіт”, депутатка Регіонального альянсу “Запоріжжя – наше місто”, членкиня правління міжнародної організації “JCC Global” – залучення та побудова діалогу між громадами світу. Презентує громадську діяльність JCC України на міжнародних конференціях JDC в США. Створила та розвиває Історико-культурний туристичний комплекс “Етносело” – інклюзивний проект, ініційований ЗОГО “Дивосвіт”, спрямований на відродження типового для степової України села Червонокозацьке (Геленджик).
Прісс Олеся Петрівна
Докторка технічних наук, професорка, завідувачка кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного, директорка науково-дослідного інституту агротехнологій та екології ТДАТУ.
Область наукових інтересів: системи безпеки продовольчої сировини і харчової продукції; скорочення відходів і втрат у харчових технологіях, функціонування продовольчих систем.
Є автором навчального посібника «Гігієна і санітарія ресторанного господарства», та понад 100 наукових публікацій.
Конрад Дроздовський
Експерт з більш ніж 20-річним досвідом у розробці бізнес-стандартів та систем підтримки управління. Викладач університету та експерт з досвідом роботи в проектах під керівництвом Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй, а також міжнародних галузевих організацій. Брав участь у розробці низки проектів у туристичній галузі, в тому числі TravelDesign, одного з перших туристичних агентств, що пропонує індивідуальні туристичні послуги.
Конрад Дроздовський також є авторитетним автором багатьох публікацій про туризм у відомих журналах, таких як National Geographic Polska, Poznaj Świat, Connoisseur Circle та Business Traveller.
У приватному житті він є пристрасним фотографом і мандрівником. Відвідав понад 70 країн світу, використовуючи майже всі можливі види транспорту.
Інна Тарабарова
Секретарка правління Спілки. Навчаєьься на магістерському освітньому рівні за освітньою програмою “Туризм і рекреація” на кафедрі країнознавства та туризму Київського національного університеті імені Тараса Шевченка.