The III International Symposium “VIA REGIA – The Cultural Path of the Council of Europe” was held

З 16 по 18 жовтня 2019 року у місті Лейпциг (Німеччина) відбувся ІІІ Міжнародний симпозіум «VIA REGIA – Культурний шлях Ради Європи».

Довідка:

Віа Регія (Via Regia) – це назва найстарішого та найдовшого сухопутного зв’язку між Східною і Західною Європою. Довжина його 4500 км. Він існує вже понад 2000 років і поєднує 8 європейських держав. В сучасній формі шлях існує як Європейський транспортний коридор С ІІІ.

Міжнародна мережа використовує потенціал Віа Регії як символ об’єднання Європи. У 2006 році цей шлях був відзначений як «Великий культурний шлях Ради Європи».

Титул «Великий культурний шлях Ради Європи» є відзнакою, яку Рада Європи присвоює європейським ініціативним організаціям, що спираються на основні пункти та місця з великим історичним значенням та разом діють для захисту культурних цінностей, обміну інформацією та досвідом, новими формами зустрічей молоді Європи, новими формами туризму, новою оцінкою невідомих об’єктів культурної спадщини та утворюють для цього мережі, щоб міждисциплінарно працювати.

Наприкінці 2009 року мережа «Віа Регія — культурний шлях Ради Європи» була офіційно створена. ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» також є офіційним членом мережі.

У сучасній фазі створення мережа діє в таких сферах:

– її члени реалізують з власної ініціативи та власної віповідальності проекти, що мають відношення до Віа Регії;

– члени працюють разом над інформаційно-пізнавальним сервісним порталом в Інтернеті за темами історія, культура та мистецтво, дозвілля та відпочинок, визначні пам’ятки, туризм, щоб представити широкій громадськості особливості рідної культури, і тим самим підкреслити різноманітність та багатство культур у європейському культурному просторі;

– спільне позначення шляху табличками перебуває у фазі випробовування.

Швидкий розвиток діяльності VIA REGIA, пов’язаної з фестивалями, культурним обміном та туризмом в останні роки, багато нових членів мережі, особливо великих міст, таких як Ерфурт, Герліц, Львів та Лейпциг, нові ідеї для міжнародних мережевих проектів, старі та нові виклики роботи, пов’язаної з VIA REGIA в шести країнах-учасницях, посприяли організації чергової зустрічі членів мережі між собою та із зовнішніми партнерами.

Від імені ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» та в складі української делегації у міжнародному симпозіумі взяла участь член правління Спілки Ірина Околович.

В рамках заходу відбулося урочисте приєднання міста Лейпциг до проекту Віа Регіа зі врученням представникам міста документу Ради Європи «VIA REGIA – Культурний шлях Ради Європи».

Особливо варто відзначити виступ Стефано Доміоні, директора інституту Культурних шляхів та виконавчого секретаря Розширеної часткової угоди про Культурні маршрути Ради Європи (ЕРА), який зазначив про перспективи розвитку культурних шляхів та інших культурних програм міжнародних організацій.

Директор інституту в м. Ерфурт, професор Матіас Гатер представив своє дослідження Віа Регії як транспортного шляху, що дає новий імпульс для розвитку міст та регіонів.

В рамках заходу учасники та члени мережі мали можливість взяти участь в семінарській роботі різних груп: свята та заходи, історичні дослідження, виставки, робота з дітьми та молоддю, туризм та маркетинг, для того, щоб обмінятись досвідом, визначити основні виклики та напрацювати план дій та партнерських заходів з розвитку мережі.

Учасники заходу висловили ідеї та побажання щодо нових міжнародних проектів VIA REGIA. Члени української делегації, надихнувшись досвідом наших закордонних партнерів (із Німеччини, Польщі, Білорусії та ін.) безпосередньо визначили план дій з розвитку мережі на території України, об’єднання існуючих та залучення нових членів з метою розвитку культури та туризму в українських містах та регіонах.

Дякуємо Лейпцигу за чудовий прийом української делегації та організаторам за чергову продуктивну зустріч членів мережі Віа Регіа!

Залишіть свій коментар / Leave your comment

Authorisation
*
*
Registration
*
*
*
A password has not been entered
*
Thank you, the application has been sent.
We will contact you shortly