21 серпня 2024 р. в рамках грантової програми «Громадяни і парламент: демократичне представництво та ефективна взаємодія в умовах воєнного стану» в межах реалізації Програми USAID «РАДА: наступне покоління», відбулась підсумкова онлайн-конференція проєкту “Парламент для села: правообізнаність сільського населення, як інструмент впливу на прийняття рішень”.
Команда проєкту у складі Інни Величко, Ельміри Маслової, Володимира Триліса та Інни Тарабарової представила протягом декількох місяців в громадах Вінницької, Чернігівської та Житомирської областей, а також у форматі онлайн зустрічей, проводили публічні консультації за участю власників садиб сільського зеленого туризму, голів територіальних громад, старостів старостинських округів, експертів та жителів громад. Під час зустрічей обговорювалися проблематика та ініціативи, що сприятимуть удосконаленню і популяризації сільського зеленого туризму в Україні, напрацьовувались пропозиції щодо розробки Закону про сільський зелений туризм. Під час заходу були представлені результати соціологічного опитування, яке проводила команда протягом всього проєкту. Учасники проєкту поділились досвідом комунікації з представниками влади, а також результатами проведених заходів.
Онлайн-конференція, дала змогу підбити підсумки проєкту “Парламент для села: правообізнаність сільського населення, як інструмент впливу на прийняття рішень”, обговорити зміни до законодавчих документів та окреслити подальші кроки з розвитку сільського зеленого туризму в Україні. В заході прийняли участь більше 100 осіб, серед яких були як представники територіальних громад так і власники сільських зелених садиб.
Завдяки заходам проєкту команда підвищила обізнаність сільського населення щодо правових основ взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування, а також надала практичні рекомендації щодо ефективної комунікації з депутатським корпусом для вирішення нагальних проблем громад та сприяння їх сталому розвитку. Досвід багаторічної діяльності Спілки СЗТУ свідчить про вкрай низьку правову обізнаність мешканців територіальних громад, зокрема, у галузі співпраці з депутатами та парламентськими структурами та адвокації своїх потреб на парламентському рівні. Ці ініціативи мають велике значення для зміцнення демократії та покращення якості взаємодії між громадянами та владою в Україні. Важливо інформувати місцевих активістів про різні форми співпраці з народними депутатами України, що є кроком до покращення системної взаємодії між політичними представниками та їх виборцями. Це дозволяє громадянам краще розуміти їх права, впливати на ухвалення рішень та активно співпрацювати з органами влади для досягнення спільних цілей.
Залишіть свій коментар / Leave your comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.