Тренери-члени Академії сільського розвитку Спілки сільського зеленого туризму України на зборах обрали президента, сформували команду, визначили напрямки діяльності

Сільський розвиток набуває особливого значення у період викликів і складних випробувань для України. Розвиток соціальної інфраструктури, підтримка унікальних виробництв у сільській місцевості, створення нових робочих місць та поліпшення доступу до різних видів послуг в селах – це лише деякі аспекти, які потрібно розглядати при розробці стратегій з метою підтримки сільського розвитку. Особливі сенси набувають функціонально різні сільські території та громади, зокрема прифронтові або внутрішньо тилові. Різний ландшафт буття формує різні запити під час війни. Забезпечення рівних можливостей для розвитку усіх регіонів країни є важливим аспектом збалансованого соціально-економічного розвитку, що сприяє зміцненню національного потенціалу і стійкості країни в цілому.

Всі ці виклики потребують неформальної освітньої інституції, яка здійснюватиме інформаційно-консультаційну та навчальну підтримку сільського розвитку в Україні. Саме такою інституцією є Академія сільського розвитку ГО «Спілка сільського зеленого туризму України» (далі АСР Спілки СЗТУ).

7 березня 2024 року відбулися збори тренерів-членів АСР Спілки СЗТУ з метою виборів президента, складу команди,  напрацювання конкретних стратегій розвитку з урахуванням реалій сучасності.

На зборах присутні 26 тренерів-членів Академії з 36.

Традиційно засідання розпочалося з 5-ти хвилинної «small-talk». Цього разу темами  «small-talk» стали  улюблені цитати й найкращі техніки проведення віртуальних зустрічей. Зокрема, тренери виділили такі улюблені цитати як: «Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні», «Не відкладай на завтра те, що можна не робити ніколи», «Все, що не робиться, усе на краще»,  «Той, хто не вміє посміхатися, не повинен займатися торгівлею», «Давайте правильно робити правильні речі», «Роби сьогодні те, про що інші подумають тільки завтра», «Поводься з іншими так, як ти хочеш як інші поводилися з тобою», «Робимо те, що можемо там, де ми є і з тим оточенням, яке є біля нас». Про техніки тренери відмітили, що можуть розпочинати віртуальні зустрічі з small-talk або обговорення «анекдотичних ситуацій з життя». Така невимушена атмосфера сприяла дружньому і комфортному робочому середовищу Академії.

Розпочавши офіційну частину засідання Голова Спілки СЗТУ  Володимир Васильєв запропонував кандидатуру  в президенти Академії, – кандидатку економічних  наук, доцентку кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету – Наталю Венгерську.

Коротка біографічна довідка: Наталя Венгерська народилася 22 серпня 1986 року в смт. Комишуваха, Оріхівського району Запорізької області. У 2008 році закінчила економічний факультет Запорізького національного університету та отримала диплом з відзнакою, звання магістра економіки. Свою трудову діяльність розпочала в 2007 році. Має ступінь кандидата економічних наук з 2013 року, звання доцента кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного Запорізького національного університету з 2023 року. Є учасницею міжнародних обмінів та візитів  в Університеті Масарика (Чехія), Даремському університеті (Англія), Талліннському університеті (Естонія). Відвідала 31 країну, є авторкою статей та посібників на тему диверсифікації сільського туризму на засадах  збалансованості та креативності. Експертка, координаторка та учасниця міжнародних проєктів зі сталого розвитку, диверсифікації сільської економіки та туризму за підтримки програм Європейського Союзу та Британської Ради. Членкиня Спілки СЗТ України. Наразі проживає у Великій Британії та співпрацює зі Спілкою у цифровому мережевому форматі.

Головою зборів обрали Вікторію Кіптенко, кандидатку географічних наук, доцентку кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка, секретарем  – Інну Тарабарову, магістрантку кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Інших кандидатів на посаду президента Академії сільського розвитку не було висунуто. Результати голосування: з 26 присутніх членів-тренерів 25 проголосувало «за», 1  – утримався.  Після оголошення результатів Наталя Венгерська розкрила своє бачення розвитку Академії та організаційну структуру.

Також представила команду віце-президенток, які є вмотивованими до розвитку та зміцнення Академії:

Ларису Безкоровайну – віце-президентку з науково-педагогічної та навчальної роботи АСР, докторку педагогічних наук, професорку кафедри туризму та готельно-ресторанного бізнесу Запорізького національного університету;

Щуку Галину – віце-президентку з консалтингу АСР, докторку педагогічних наук, професорку кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці ІІ;

Вікторію Кіптенко – віце-президентку з міжнародної діяльності АСР, кандидатку географічних наук, доцентку кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

Інессу Носенко – віце-президентку з проєктної роботи та фандрайзингу АСР, директорку Благодійної організації «Запорізького благодійного фонду «Єврейського общинного центру Мазаль Тов», голову правління Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт»;

Діану Гринюк – віце-президентку з маркетингу та комунікацій Академії АСР, кандидатку  географічних наук, викладачку кафедри країнознавства та туризму, Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

Олесю Корнус – віце-президентку з наукової роботи Академії, кандидатку географічних наук, доцентку, завідувачку кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Членкині команди Академії, учасники зборів торкнулись питань майбутнього навчального контенту, освітніх заходів, конкурентних маркетингових продуктів, діяльності інформаційно-консультаційних та агротуристичних осередків ІКАТО  – філій Академії сільського розвитку, обговорили процес підготовки до конкурсу «Найкраще туристичне село».

До обговорень долучилися: викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Університету Короля Данила Павло Горішевський (м. Івано-Франківськ), власниця сироварні та реабілітаційного центру «Зелений гай»  Євгенія Молчанова (с. Зелений Гай, Дніпропетровська область), керівниця культурно-мистецького центр «Поліська хата»  Інна Величко (с. Городське, Житомирська область), віце-президентка з проєктної роботи та фандрайзингу АСР, директорка Благодійної організації «Запорізького благодійного фонду «Єврейського общинного центру Мазаль Тов», голова правління Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інесса Носенко, власник сільської садиби «Дім мандрівника» Сергій Толстіхін (м. Хмельницький та с. Гораївка).

Нагадаємо, що Академія сільського розвитку– це неформальна освітня інституція, структурний підрозділ ГО «Спілка сільського зеленого туризму в Україні», яка здійснює свою діяльність на підставі Статуту Спілки СЗТ України та Положення про Академію. Фінансування Академії здійснюється на основі коштів, отриманих за надання платних послуг від фізичних, юридичних осіб, а також благодійних внесків та освітніх грантів тощо. Академія сільського розвитку ставить перед собою такі завдання: впровадження освітньої діяльності, яка включає навчальну, наукову, методичну і культурну діяльність в сфері сільського розвитку, сільського зеленого туризму, сільської гостинності, регіонального управління та розвитку територіальних громад; поширення новітніх знань, підготовка та перепідготовка фахівців сучасного рівня сільського розвитку для успішного розвитку ринку сільського зеленого туризму, сільської гостинності, регіонального управління, розвитку територіальних громад та зайнятих в інших сферах діяльності;формування громадянської позиції, активності громад, знання своїх прав громадянами, реалізація потреби у всебічному розвитку учасників ринку, обізнаності в сфері своєї діяльності; забезпечення дотримання стандартів діяльності надавачами послуг на ринку сільського зеленого туризму та сільської гостинності.

Академія сільського розвитку опікуватиметься підготовкою фахівців та організацією навчальних заходів та консультацій для жителів сільських територіальних громад, бізнесу, ветеранів та їх родин, місцевих лідерів, громадських активістів, студентів ЗВО та освітян з метою стимулювання сталого сільського розвитку, що можуть стати тригером до повоєнного відновлення України. По закінченню освітніх курсів, вебінарів та інших освітніх заходів Академії учасникам буде видаватися електронний сертифікат.

У разі зацікавленості у навчанні або співпраці, будь ласка, пишіть нам на електронну пошту Академії СР Спілки СЗТУ akademia@old.greentour.com.ua або Спілки info@old.greentour.com.ua

Стежте за подіями Академії СР також на соцмережевих сторінках прес-служби:

Фейсбук Спілки    http://https://www.facebook.com/URGTUkraine

Фейсбук Академії https://www.facebook.com/profile.php?id=61556290706715

Ютуб канал Академії  https://www.youtube.com/@Akademiyaszt

Телеграм канал Академії  https://t.me/+EAQIlBDfs4ljNWM6

Інстаграм Академії https://acesse.one/GYtqK

Тікток Академії https://www.tiktok.com/@akademiaszt?_t=8kcfMJXP7vq&_r=1

LinkedIn Академії  https://www.linkedin.com/in/academy-of-rural-development-138b9b2b9

Твіттер  Спілки https://twitter.com/greentourU 

Залишіть свій коментар / Leave your comment

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом