15 листопада 2024 року стало відомо про перемогу сіл Ворохта (Івано-Франківська область) та Урич (Львівська область) у міжнародній ініціативі ООН Туризм “Найкращі туристичні села” (The Best Tourism Villages). До мережі найкращих туристичних сіл ООН Туризм входило 199 населених пунктів. Цьогоріч було подано 260 заявок з понад 60 країн світу, з яких до списку було додано 55 сіл, й серед них – два українські.
Ця ініціатива покликана відзначати села, які вражають своєю культурною автентичністю, природною красою, розвитком туристичної інфраструктури та збереженням місцевих традицій. Перемога двох українських громад є важливим кроком до популяризації сільського туризму в Україні на світовому рівні.
Фото з сайту Державного агентства розвитку туризму України
Обидва села є надзвичайно унікальними. Наприклад, Ворохта, що на Івано-Франківщині, є мальовничим гірським курортом. Це чарівне місце має багату природу, яка сприяє здоров’ю та гарному самопочуттю. Село слугує воротами у надзвичайні мандри мальовничими пішохідними стежками, вражень від унікальних архітектурних пам’яток та історичного залізничного віадуку, що робить його ідеальною дестинацією для любителів природи і гострих відчуттів.
Урич розташоване серед приголомшливих ландшафтів Львівської області. Оточений величними Карпатами та пишними лісами Національного природного парку «Сколівські Бескиди», Урич пропонує відвідувачам унікальний погляд у минуле. Село відоме залишками фортеці Тустань – чудової дерев’яно-кам’яної споруди ХІІІ-ХVІ століть. Тустань, визнана національною культурною пам’яткою та частиною державного історичного заповідника. Урич також знаходиться в етнографічному районі Бойківщини, де дбайливо зберігаються традиції, звичаї, діалекти, ремесла. Дестинація відома своїм інноваційним підходом до туризму на основі моделі музейно-туристичного кластеру. Місцеві підприємства та установи співпрацюють під єдиним брендом, примножуючи ефект маркетингових зусиль та покращуючи враження відвідувачів.
До підготовки участі в міжнародному конкурсі Державне агентство розвитку туризму України залучило екпертів й номінантів від Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України (Спілка СЗТУ). Цей досвід – свідчення дієвості державно-громадського партнерства й перспектив подальшої співпраці.
Села-переможці отримають підтримку від ООН Туризм для розвитку інфраструктури, обміну досвідом із іншими громадами світу та просування на міжнародному ринку. Також вони стануть частиною глобальної мережі туристичних сіл, що відкриває можливості для нових проєктів і співпраці.
Цей успіх демонструє, що Україна стає дедалі більш помітною на туристичній карті світу. Ворохта та Урич тепер є не лише гордістю своїх регіонів, а й натхненням для інших громад країни. Наступна ітерація – 2025 року – незабаром, й фахівці Спілки СЗТУ готові ділитися й примножувати досвід підготовки заявок нових номінантів.
Матеріал підготували:
Вікторія Кіптенко, кандидатка географічних наук, доцентка кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету, віцепрезидентка з міжнародної діяльності Академії сільського розвитку Спілки СЗТУ.
Діана Гринюк, кандидатка географічних наук, викладачка кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету, віцепрезидентка з маркетингу та комунікації Академії сільського розвитку Спілки СЗТУ
Ольга Гапій, членкиня волонтерського пулу “Село UP”, волонтерка Академії сільського розвитку Спілки СЗТУ.
Залишіть свій коментар / Leave your comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.