Найгарніші природні заповідники України

Україна – країна з багатою та різноманітною природою, яка вражає своєю красою та унікальністю. На території України знаходиться 20 природних заповідників, які охороняють найцінніші природні комплекси та біорізноманіття. У цій статті ми розкажемо про п’ять найкрасивіших природних заповідників України, які варто відвідати кожному, хто любить природу та подорожі.

Поліський природний заповідник

Це один з найстаріших заповідників України, який був створений у 1968 році на півночі Житомирської області. Заповідник охороняє унікальні природні комплекси Полісся, які складаються з боліт, лісів, озер та річок. Тут можна спостерігати за різноманітними видами птахів, риб, земноводних, плазунів, ссавців та комах. Серед них є такі рідкісні та охороняються види, як чорний лелека, білий журавель, великий підковонос, бобер, вовк, лось та інші. Заповідник також має наукове та освітнє значення, адже тут проводяться дослідження природи та екологічні заходи.

Канівський природний заповідник

Це заповідник, який розташований на правому березі Дніпра вниз за течією від Канева. Заповідник був заснований у 1923 році як перший в Україні ландшафтний заповідник. Тут зберігаються чудові краєвиди Дніпра та його островів, а також різні типи лісів, лук, степів та боліт. Заповідник є домом для багатьох видів рослин та тварин, серед яких є редкодуб, каштан, ліщина, калина, соловей, зяблик, сокіл, білка, лисиця, куниця та інші. Заповідник також має історичну та культурну цінність, адже тут знаходиться могила Тараса Шевченка та інші пам’ятки.

Природний заповідник “Медобори”

Це заповідник, який знаходиться в Тернопільській області на південному схилі Подільської височини. Заповідник був створений у 1990 році для охорони унікальних природних комплексів “Медоборів” – вузької горбистої гряди, яка тягнеться від Тернополя до Молдови. Тут можна побачити різні ландшафти: від сухих степів та лісостепів до вологих лісів та боліт. Заповідник славиться своїм рослинним та тваринним світом, серед якого є багато рідкісних та ендемічних видів. Наприклад, тут ростуть медунка, копитняк, купина, костриця, а тут живуть кульбабка, змія, ящірка, сова, ласка, барсук та інші. Заповідник також має історичне та культурне значення, адже тут знаходяться пам’ятки археології, які свідчать про давнє населення цих земель.

Природний заповідник “Розточчя”

Це заповідник, який розташований в Львівській та Івано-Франківській областях на північному схилі Карпат. Заповідник був створений у 1984 році для охорони унікальних природних комплексів “Розточчя” – смуги горбистої місцевості, яка розділяє Прикарпаття від Поділля. Тут можна побачити різні ландшафти: від лісових та лісостепових до вологих лук. Заповідник славиться своїм рослинним та тваринним світом, серед якого є багато рідкісних та ендемічних видів. Наприклад, тут ростуть розточанська орхідея, розточанський крокус, розточанська волошка, а тут живуть розточанський дятел, розточанський сокіл, розточанський зайчик, розточанський лис та інші. Заповідник також має історичне та культурне значення, адже тут знаходяться пам’ятки архітектури, мистецтва та народної творчості.

Це лише деякі з найкрасивіших природних заповідників України, які варто відвідати кожному, хто любить природу та подорожі. Вони не тільки демонструють неймовірну красу та різноманіття природи України, але й свідчать про її історію та культуру. Вони також відіграють важливу роль у збереженні природного спадку та біорізноманіття для майбутніх поколінь. Тому ми закликаємо вас поважати та охороняти ці природні скарби, які належать не тільки Україні, але й всьому світові.

Залишіть свій коментар / Leave your comment

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом