Академія сільського розвитку Спілки СЗТУ розпочинає серію вебінарів із підвищення правової обізнаності виборців щодо форм та методів співпраці з народними депутатами України під егідою Програми USAID “РАДА: наступне покоління”
8 квітня 2024 р. розпочалася серія вебінарів «Підвищення правової обізнаності виборців щодо форм та методів співпраці з народними депутатами України» в рамках реалізації проекту «Парламент для села: правообізнаність сільського населення, як інститут впливу на прийняття рішень» грантової програми «Громадяни і парламент: демократичне представництво та ефективна взаємодія в умовах воєнного стану» в рамках Програми USAID «РАДА: наступне покоління» під егідою Програми USAID «РАДА: наступне покоління». Координаторкою проєкту є Інна ВЕЛИЧКО – членкиня правління Спілки СЗТУ, регіональна представниця Спілки в Житомирській області, тренерка Академії сільського розвитку, власниця етносадиби «Поліська хата».
Перший вебінар відбувся на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка спільно з Академією сільського розвитку Спілки сільського зеленого туризму в Україні. До заходу долучилися 85 учасників, серед яких здобувачі освіти, викладачі, вчителі та підприємці з різних регіонів України: Сумська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Херсонська, Одеська, Чернігівська, Київська та Чернівецька області.
Вебінар присвячений питанням підвищення правової обізнаності виборців щодо форм та методів співпраці з народними депутатами України, а також парламентськими структурами задля розбудови територіальних громад, комунікативного висвітлення реформ та залучення громадян до процесу прийняття рішень. Цей вебінар є частиною стратегії по покращенню взаємодії між громадянами та владою, спрямованою на забезпечення більшої участі громадськості у прийнятті рішень та розвитку громадських ініціатив. Досвід багаторічної діяльності Спілки СЗТУ вказує на існуючу проблему недостатньої правової освіченості серед мешканців об’єднаних територіальних громад. Ця проблема особливо актуальна у контексті співпраці з депутатами та парламентськими структурами, а також в адвокації власних потреб на парламентському рівні.
Під час заходу були розкриті ключові аспекти співпраці громадян з депутатами та структурами влади, надані рекомендації щодо ефективних методів комунікації з представниками влади, підвищення рівня свідомості про права та обов’язки громадян у процесі прийняття рішень на різних рівнях влади. Це важлива ініціатива, яка сприятиме зміцненню демократії та підвищенню якості взаємодії між громадянами та владою в Україні. Інформування місцевих активістів про форми та можливості співпраці з народними депутатами України є надзвичайно важливим кроком у покращенні системної взаємодії між політичними представниками та їх виборцями. Це дозволяє громадянам краще розуміти свої права, впливати на прийняття рішень та активно співпрацювати з органами влади для досягнення спільних цілей. Одним з ключових аспектів такої співпраці є її вплив на розвиток територіальних громад та місцевих бізнесів. Правильно організована та ефективна взаємодія з депутатами забезпечить створення сприятливого інвестиційного клімату, реалізації проєктів з розвитку інфраструктури, підтримки малого та середнього бізнесу, а також, підтримку розвитку соціально-економічної сфери в громаді.
Подібне інформування може включати огляд різних форм співпраці з депутатами, від звернень та лобіювання інтересів до участі в роботі громадських рад та комітетів, а також вказівки щодо оптимальних стратегій комунікації та впливу на прийняття рішень. Доступна та зрозуміла інформація допомагає активістам виявляти свої потреби, а також ефективно співпрацювати з депутатами та місцевими органами влади для досягнення спільних цілей та забезпечення сталого розвитку громади.
Модераторкою вебінару від ЗВО була Олеся КОРНУС – завідувачка кафедри загальної та регіональної географії Сумського ДПУ імені А.С. Макаренка, членкиня Спілки СЗТУ, віце-президентка з наукової роботи та тренерка Академії сільського розвитку Спілки СЗТУ). Спікери презентували виступи: «Співпраця Спілки сільського зеленого туризму з народними депутатами України» – Інна ВЕЛИЧКО (координаторка проєкту, членкиня правління Спілки СЗТУ, регіональна представниця Спілки в Житомирській області. власниця етносадиби «Поліська хата», вчителька-методистка вищої категорії, викладачка Житомирського державного університету, громадська діячка, кураторка мистецьких, соціальних, туристичних програм, проектів та акцій); «Законодавчі процеси в Україні. Роль громадськості у прийнятті рішень» – Ельміра МАСЛОВА (власниця етнопростору “Мальва Озерна”, членкиня Спілки СЗТУ, авторка програм відпочинку та відновлення для жінок, мотиваційний коуч, викладачка 1-го рівня системи дихання ВВМ); «Закордонний досвід комунікації виборців з парламентаріями» – Володимир ТРИЛІС (кандидат біологічних наук (спеціальність – екологія), старший науковий співробітник Інституту гідробіології НАН України, директор природоохоронної ГО «Незалежна служба екологічної безпеки». Член Спілки СЗТУ, керівник та учасник багатьох міжнародних і державних грантових проектів у галузі сільського туризму. Головний розробник системи екологічного маркування садиб «Зелена садиба», брав участь у розробці системи якості послуг сільського туризму «Українська гостинна садиба») та «Інструменти участі громадськості у роботі парламенту та законодавчому процесі. Переваги і недоліки» – Інна ТАРАБАРОВА (секретарка правління Спілки сільського зеленого туризму України, магістрантка з туризму і рекреації кафедри країнознавства та туризму Київського національного університеті імені Тараса Шевченка).
Декан природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка – Людмила МІРОНЕЦЬ відгукнулася стосовно заходу: «Я бачу, що сьогодні на цій зустрічі присутні багато здобувачів вищої освіти і науково-педагогічні працівники нашого факультету і нашого університету і чую від них особисто в групах, що такі заходи варто проводити частіше. Їм потрібна ця обізнаність, їм потрібно розуміти, наскільки кожна людина сьогодні може нести цей внесок у розвиток суспільства, що саме від неї залежить. Ми це і пропагуємо на нашому факультеті і дуже приємно, що ми з вами рухаємось в одній лінії. Від кожного з нас залежить, яким буде «завтра» і, особливо, в умовах нашого повоєнного відродження. Дуже цікаво. Дякуємо вам!».
Вебінар викликав надзвичайно велику зацікавленість у спільноти. Дякуємо спікерам за виступи та бажаємо подальшого розвитку у їх нелегкій справі. Наступні вебінари для молоді відбудуться у Запорізькій та Харківській областях.
Залишіть свій коментар / Leave your comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.