Хакатон «Правова освіта сільських жителів. Сільський туризм як один з успішних кейсів розвитку ТГ та приклад взаємодії між парламентарями та виборцями» для редставників Шаргородської ТГ

19 липня 2024 року в Шаргородському музеї образотворчого мистецтва команда ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» провела хакатон «Правова освіта сільських жителів. Сільський туризм як один з успішних кейсів розвитку ТГ та приклад взаємодії між парламентарями та виборцями» для представників Шаргородської територіальної громади в рамках проєкту «Парламент для села: правообізнаність сільського населення як інструмент впливу на прийняття рішень», що реалізовується в рамках грантової програми «Громадяни й парламент: демократичне представництво та ефективна взаємодія в умовах воєнного часу» програми USAID «РАДА: наступне покоління». На заході будуть присутні представники територіальної громади, старостинських округів, власники агротуристичнихсадиб, активні сільські жителі для обговорення можливостей розвитку сільського туризму в громаді.

Учасники об’єднувались в команди, щоб дослідити потреби, виклики та можливості розвитку сільського зеленого туризму в їхній громаді. Усвідомивши, що громада має широкий спектр різноманітних туристичних ресурсів, учасники також зрозуміли, як ці ресурси можна ефективно використовувати для розвитку сільського зеленого туризму в їхній місцевості. Команди учасників розробили та презентували туристичні продукти, які можуть бути впроваджені вже зараз, у сучасних умовах.

Начальниця відділу культури і туризму Шаргородської міської ради Янчурська Тетяна Василівна наголосила на збереженні національної ідентичності та набуття ролі села як рушійної сили в розвиткові зеленого туризму в цілому: «Ми маємо залучати всіх, і працівників культури, бо це обряди, фольклор, це екскурсії, виставки, музеї. І ми маємо сьогодні також долучатись. В нас у Шаргородській териоріальній громаді є пам’ятки, які притягують до себе магнітом. В нас справді є що дивитися».

Розвиток сільського туризму набуває важливого значення для багатьох громад. Сільський туризм дає можливість відвідувачам ознайомитися з автентичним способом життя, традиціями та культурою сільських територій. Це сприяє збереженню і популяризації місцевих звичаїв, ремесел, кухні. Водночас, сільський туризм є перспективним напрямком для диверсифікації доходів сільських жителів та розвитку сільських територій в цілому. Він здатний створювати нові робочі місця, сприяти розвитку інфраструктури та малого бізнесу на селі. Тому розвиток сільського туризму визнається важливим чинником соціально-економічного зростання сільських громад і збереження їх культурної самобутності.

Залишіть свій коментар / Leave your comment

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом