Історія


Ініціатор та організатор розвитку нового виду діяльності сільського та відпочинку міського населення з 1996 р, який набув терміну «сільський зелений туризм».

Лобіст: з 1999 р. – ввели у правове поле нормативні акти для залучення незайнятого та частково зайнятого сільського населення, розвитку сільського зеленого туризму: законів – 1, законопроектів – 1, зокрема, 23.05.2017 р. у першому читанні прийнятий законопроект №2232а «Про внесення змін до Закону України “Про особисте селянське господарство” щодо розвитку сільського зеленого туризму», Указів Президента – 2, актів Кабміну – 6, відомчих актів – 3, зокрема, наказу Мінагрополітики №24 від 18.01.2013 про сприяння розвитку сільського туризму до 2015 р. та проведення конкурсу для визначення 100 кращих садиб сільського туризму України; 14 грудня 2017 р. зареєстрований законопроект №7400 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих у сфері сільського зеленого туризму»; в грудні 2017р. до Мінагрополітики поданий проект наказу «Про затвердження Рекомендацій власнику особистого селянського та сімейного фермерського господарства щодо надання послуг сільського зеленого туризму».

Представництво: з 1999 р. – у раді з питань гуманітарної політики та Раді з питань розвитку сільських територій при Президентові України, міжвідомчій Раді з питань інвестицій в аграрний сектор та Раді з питань розвитку сільських територій при Кабінеті Міністрів України, раді з питань розвитку туризму та курортів при Державній службі туризму і курортів, координаційному бюро з питань підготовки до футбольного чемпіонату ЄВРО-2012, раді при Міністерстві інфраструктури України, Координаційній раді з питань туризму при Кабінету міністрів України, робочих групах при Мінагрополітики, радах при місцевих органах виконавчої влади.

Засновник та власник свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації журнал «Туризм сільський зелений»: з 1997 по 2015 рр. видано 44 номери тиражем понад 200 тис. прим. З 2015 р. у паперовому форматі не видається, вивчається можливість видання в електронному форматі. Веб-сайту: www.greentour.com.ua, який тимчасово не працював (хакери знищили сайт). У 2018 р. розпочаті роботи над новим веб-сайтом з метою подання якісних, безпечних та гарантованих послуг, інформаційного та правового захисту членів Спілки. На сьогодні сайт тестується у т.ч. його мобільна версія. Продовжуємо розробляти систему комунікацій між членами Спілки через особисті кабінети.

Автор та власник програми категоризації «Українська гостинна садиба» та екомаркування «Зелена садиба»: знак та сертифікат «Українська гостинна садиба» мають 210 власників у 21 області, у т.ч. 96 базового рівня, 38–першого, 41–другого, 35–третього (найвищого) рівня; знак та сертифікат «Зелена садиба» мають 49 садиб у 7 областях, у т.ч. першого рівня – 45, другого – 4. Для виходу на європейський ринок готується СОУ (стандарт організації України).

Ініціатор та організатор щорічної всеукраїнської виставки-ярмарку “Українське село запрошує”, яка проходила у 2003-2010 рр. на території Музею народної архітектури та побуту України, у 2011р. – на території «Експоцентр України».

Учасник з 1999 р. всеукраїнських та міжнародних туристичних та аграрних виставок.

У складі Спілки: 8 експертів-дорадників з питань розвитку сільських територій, маркетингу та сільського туризму Міністерства аграрної політики та продовольства України, 12 осіб захистили кандидатську та 1 докторську дисертації за темою «сільський зелений туризм», експерти Спілки є авторами 12 посібників та брошур з питань організації сільського зеленого туризму, які видані під грифом Міносвіти та науки України і Спілки СЗТ України.

У складі чинного правління Спілки: 1 власник об’єкту сзт з 15 річним досвідом, 2 регіональних фахових представники, 1 доктор юридичних наук, 1 член-кореспондент НАН України, д.е.н.

Засновник: 2009 р. – Школи сільського зеленого туризму при Університеті біоресурсів та природокористування України: функціонує в рамках Інституту післядипломної освіти НУБіПУ: навчання та підвищення кваліфікації пройшло понад 500 осіб, у т.ч. 52 – члени Спілки; 2016 р. – мережевої структури «Українська Мережа Сільського Розвитку».
Автор проектів: з 1997 р. реалізовано понад 30 проектів за підтримки міжнародних благодійних фондів, зокрема, Міжнародного фонду „Відродження”, фонду Євразія, програми ЄС ТАСІС, Британської Ради, проекту АгроІнвест, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), зокрема, 2011 р. – проект “Віа Регія – Україна – культурний шлях Ради Європи”, 2012-2014 рр. – проект “Формування політики розвитку та функціонування сільського зеленого туризму в Україні”, 2013 р. – проект “Сприяння економічному розвитку та зайнятості”, 2016-2018 рр. – учасник проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об`єднань МСП», 2017 р. – проект «Від роз’єднаних садиб до територіальних кластерів», проект «Програма аграрного та сільського розвитку», USAID.

Партнер: 1999-2017 рр. – центральних органів виконавчої влади в аграрній, туристичній, соціальній, регуляторній, економічній та екологічній галузях.

Цінності та ключові компетенції: відповідальність, фаховість, практичність та користь для власників садиб та місцевих територіальних громад.

Визнання: 12 ініціаторів розвитку сільського зеленого туризму в Україні нагороджено Знаком Державної туристичної адміністрації України “Почесний працівник туризму України”; Диплом лауреата Всеукраїнської професійної туристичної програми “Кришталевий лелека-2000”; Диплом лауреата в номінації “Краще туристичне видання в 2001 р.”; Диплом «Україна туристична. Особистості – 2007»; Дипломи Міжнародних туристичних салонів “Україна”, Почесна Грамота та Грамота Верховної Ради України, Подяка Кабінету Міністрів України, почесні відзнаки та дипломи Міністерства аграрної політики України, Державного центру зайнятості, Державної служби туризму і курортів та інших державних інституцій. Всього понад 30 відзнак.

Пошукачі нових знань та досвіду: вивчали досвід, стажувалися та брали участь у конференціях в Угорщині, Польщі, Австрії, Іспанії, Ірландії, Греції, Франції, Швеції, США, Росії та інших країнах. Ініціатори мають сертифікати Всесвітньої Туристичної Організації та інших міжнародних та українських інституцій.

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом