Луганщина відроджує сільський туризм

Після довгої перерви відкрила свої двері Етно Еко Садиба – Музей «Дім закутаний в теплінь» – чудове місце для того, аби сповна відчути самобутність сходу Луганщини та гостинність його жителів.

Розташована вона в центрі селища Біловодськ, на пагорбі у мальовничому місці та являє собою спокійне, затишне обійстя для відпочинку – тут можна переночувати в старовинному будинку або на сіні у «гніздечку», також є місце, де можна встановити свій намет. З допомогою господарів є можливість  власноруч приготувати собі обід в селянській печі, що стоїть у дворі. В садибі проводяться майстер-класи з приготування традиційних селянських страв: кулішу, кандьору, юшки, затірки, вареників, галушок,  узвару, трав’яного чаю, медового квасу тощо. Поряд з садибою знаходяться багато об’єктів громадського харчування, які також смачно нагодують. 

Самобутня культура сходу Луганщини і тепер збереглася в традиціях та обрядах. Гості можуть прийняти участь у давніх обрядах і святах не тільки як свідки, але і як дійові особи цікавих народних дійств. В домашньому музеї є можливість ознайомитися з матеріалами розвитку зеленого туризму на Луганщині («Дім закутаний в теплінь» – одна з перших садиб сільського зеленого туризму, створена ще в 2006 на Луганщині, її відвідали багато гостей з різних куточків світу). В приватній бібліотеці є рідкісна, цікава і корисна педагогічна та краєзнавча література. За потреби, власники садиби та волонтери готові провести для відвідувачів пізнавальні заходи з краєзнавства, історії рідного краю.

У селищі Біловодськ та поряд з ним є дуже багато цікавих місць, де  можна з користю для себе провести час. Це і річка Деркул з живністю та чистими джерелами, білі гори, на яких ростуть рідкісні рослини, найпоширеніші серед них повзучий чебрець, гірський льонок та пахучі полинці. За десять кілометрів від Біловодська знаходяться кінні ферми з неповторною архітектурою, породистими кіньми та можливістю покататися верхи на вороних або у візку, якого тягнутиме важковоз. А ще ближче до селища знаходяться популяції бабаків, місце падіння метеориту зі шлейфом каміння неземного походження, річка Дубівець з запрудою, де можна порибалити.

Садиби в селищі Біловодськ – це чудовий варіант для тих, хто хоче обсервуватися від буденності та відкрити для себе скарби милої мальовничої Луганщини.

Детальніше: Віра Андріївна, 096 36 31 976,  https://www.facebook.com/lyubov.primrose

Залишіть свій коментар / Leave your comment

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом