18-19 квітня 2024 року на базі кафедри географії, геодезії та землеустрою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася Х Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Географія та екологія: наука і освіта». Конференція була проведена у форматі змішаної участі та зібрала понад 60 учасників із різних регіонів України, зокрема з Київської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей та міста Києва.
Віце-президентка з наукової роботи Академії сільського розвитку, завідувачка кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка к. геогр. н., доцентка Олеся КОРНУС презентувала Академію сільського розвитку та виступила з доповіддю «Академія сільського розвитку ГО «Спілка сільського зеленого туризму України». Діяльність Академії викликала надзвичайно великий інтерес серед учасників конференції. Багато з них виявили глибоке бажання долучитися та активно брати участь у її різноманітних заходах. Це свідчить про високий рівень зацікавленості в області, яку пропонує Академія, а також про майбутній потенціал для співпраці та спільної роботи.
В рамках екскурсійної програми конференції її учасники відвідали Національний дендрологічний парк «Софіївка». Цікава подорож, спілкування та позитивні емоції – все це чекало на учасників конференції у парку. Адже «Софіївка» – відома туристична перлина України, музей садово-паркового мистецтва, місце, де можна поринути у казковий романтичний світ природи та краси. Парк був заснований у 1796 році графом Станіславом Потоцьким та названий на честь його дружини Софії. Парк славиться своєю величезною колекцією екзотичних рослин, кам’яними спорудами та декоративними озерами. «Софіївка» органічно поєднує в собі елементи ландшафтного дизайну з природним лісом, де кожна алея та кожний кущ створюють незабутню атмосферу спокою та гармонії. Парк є популярним туристичним напрямком та місцем відпочинку для місцевих мешканців та відвідувачів з усієї України та з-за кордону. Відвідуючи «Софіївку», люди можуть не лише насолодитися природною красою парку, але й відчути його історичне та культурне значення.
Учасники конференції відвідали єврейський квартал, де оглянули могилу цадика Нахмана – засновника брацлавського хасидизму та низку інших об’єктів паломництва хасидів. Також під час екскурсії містом науковці ознайомилися з місцевим краєзнавчим музеєм, неМузеєм «Таємниці будинку Файнштейна» та здійснили прогулянку по набережній Осташівського ставу. Науково-практична конференція в Умані стала важливою платформою для обміну досвідом, сприяла активному залученню учасників до наукових діалогів, надала можливість насолодитися природними та культурними багатствами місцевості та поглибила розуміння культурної, історичної та природної спадщини регіону.
Залишіть свій коментар / Leave your comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.