Презентація «Вступ до Кодексу нових стандартів проживання у сільській місцевості України»

Спілка сільського зеленого туризму провела онлайн-презентацію Кодексу нових стандартів проживання відпочиваючих у сільській місцевості.

Спілка є однією з найпотужніших громадських організацій, яка вже впродовж багатьох років успішно розбудовує сферу сільського зеленого туризму, формуючи цивілізований європейський ринок.

Одна з основних його ознак це – єдина система стандартів та класифікації.

Спілка уперше на ринку сільського зеленого туризму впроваджує стандарти надання послуг для відпочиваючих у сільській місцевості. Ця знакова подія викликала потужний резонанс, про що свідчила величезна кількість аудиторії презентації – члени Спілки, представники національних та регіональних органів влади, представники територіальних громад, західні експерти, громадські організації, донори, медіа.

Велику зацікавленість учасників ринку викликала доповідь Клауса Ерліха, генерального секретаря Європейської федерації сільського туризму, який виступив на відкритті презентації. Його виступ стосувався європейського досвіду стандартів сільського туризму, а саме – схожість та відмінність їх впровадження у різних країнах.

Ми сподіваємось, що Україна незабаром буде серед тих країн, які мають успішну історію формування та застосування стандартів – Австрія, Німеччина, Франція.

Міжнародний експерт ПРООН Конрад Дроздовскі дав аналіз системі стандартів, яка буде впроваджена в Україні, їх важливість у глобальному туристичному ландшафті. Основний  акцент він зробив на їх клієнтоорієнтованості як способі надавати більш ефективні послуги, що неодмінно призведе до інтенсивнішого розвитку ринку.

Основну доповідь, яка стосувалася очікуваних переваг та результатів від нововведення для всіх інших учасників ринку, зробив заступник Голови правління Спілки Павло Горішевський. Дуже цінною та важливою є точка зору на це питання власників садиб, які вже надають послуги для відпочиваючих у сільській місцевості. Адже в першу чергу, нововведення мають бути сприйняті і проаналізовані ними.

Про заохочення сторін до впровадження нових стандартів говорили Олександр Паларієв, голова ГС «Агро-еколого-рекреаційний кластер Фрумушика-Нова» (Одеська область), Надія Михайлова, власниця гостинної садиби «Country House – Сільська Хатинка» (Полтавська область), Оксана Будинська, власниця гостинного двору «Ставне 158» (Закарпатська область).

Звісно, що першими формувати ринок завжди непросто. Але перші – завжди залишаються першими.

Про мотивацію нових стандартів, як принцип системності, обов’язковості, оптимальності і, врешті, перспективності для ринку, в заключному слові наголосив Голова правління Спілки Володимир Васильєв. Сьогодні, коли сільський зелений туризм виконує одну з найважливіших місій, направлену на психологічну та фізичну підтримку українців під час війни, прийняття Кодексу нових стандартів є вкрай важливим завданням. «Кодекс стандартів, це – сучасна концепція майбутнього розвитку нашої сфери», – наголосив В.Васильєв.

Наразі правління Спілки отримало масу запитів на повторну презентацію нових стандартів, у більш деталізованому вигляді для різних цільових аудиторій. Тому Спілка має намір сфокусувати професійні комунікації на цій темі, щоб домогтися максимального успіху від впровадження стандартів для всіх учасників ринку.

Залишіть свій коментар / Leave your comment

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом