Кілька тижнів тому в ННІ післядипломної освіти та на кафедрі аграрного консалтингу і туризму закінчилися курси підвищення кваліфікації сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників. Слухачі – люди з досвідом – держслужбовці, робітники агропромислової сфери, підприємці, фермери та бізнесмени, в основному представники центральних та південних регіонів України. Вдячний слухач-дорадник Попович Павло Олександрович – начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації м. Городище, запросив кафедралів провести профорієнтацію та ознайомитися із родзинками свого чудового краю.
Завідувач кафедри, професор Тетяна Кальна-Дубінюк та доцент Олена Локутова з радістю прийняли запрошення та відвідали м. Городище, де провели профорієнтаційну роботу серед директорів місцевих шкіл, музеїв, викладачів коледжу садівництва, зустрілися з цікавими людьми, які розвивають туристичну галузь Шевченківського краю, ознайомивши їх з магістерською програмою «Дорадництво» та бакалаврською – «Туризм».
Програма, яку приготували для гостей на Черкащині, була досить насиченою:
● екскурсія в супроводі професійного гіда до Інституту помології ім. Л. П. Семиренка НААН України та музею-садиби цієї видатної родини із старовинним парком (м. Мліїв). Експозиція музею розповідає про славне минуле Інституту, який був найпотужнішим осередком науки радянського садівництва;
● відвідування садиби родини Енгельгардтів з парком та тисячолітніми дубами, в дуплах яких маленький Тарас Шевченко ховав свої перші вірші;
● відвідування Національного історико-культурного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» в селі Шевченкове Звенигородського району Черкаської області, на території якого знаходиться могила матері поета, Катерини Якимівни Шевченко;
● професійна екскурсія до садиби-музею у селі Моринці, до будинку, де народився знаменитий поет. Поруч з першим житлом поета знаходиться будинок його діда по материнській лінії Якима Бойка і хата дяка.
Відомий знавець свого краю Станілав Суржко розповів історію музею. Відновлення комплексу закінчилося в 1989 році. Підставою для цього стали малюнки і опис самого Тараса Шевченка. Під час будівельних робіт дотримувалася технологія того часу, враховувалися всі особливості сільської архітектури початку 19 століття. Інтер`єр всіх споруд максимально наближений до побуту родини. На території комплексу знаходиться каплиця. А неподалік від садиби-музею знаходиться яр з фруктовими деревами, в якому нерідко гуляв Шевченко. Тут же зведено пам`ятник Катерині Бойко з сином на руках.
Вражень було багато, але попереду на ночівлю кафедралів ще чекала чудова садиба сільського зеленого туризму «Кобзарева колиска», що має знак категоризації Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Віра Стефанівна Чепурна, господарка агросадиби, пригостила своїх гостей традиційною українською вечерею з свіжоспеченим хлібом та неперевершеними різносолами.
Зранку, після смачного домашнього сніданку, господиня провела екскурсію своєю садибою, кімнати якої прикрашені українськими традиційними вишивками, картинами, витворами місцевих майстрів та пов’зані з ім’ям славетного поета та художника. Вражала чистота і охайність як в домі, так і в квітучому великому садочку, де є гойдалки і сіновал, барбекю та тенісні столи, альтанки та затишні куточки для усамітнення. Поряд, за п’ять хвилин ходьби пішки, знаходяться мальовничі озера з чистою джерельною водою, де пройшло дитинство Шевченка.
Затишна садиба пані Віри, члена Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, приваблює туристів з усього світу, про що можна довідатись, перелистуючи товстенні книги відгуків та роздивляючись карти світу та України, де позначені місця, звідки їхали гості. А їх за понад 10 років існування агрооселі було понад 3 тисячі.
Отже, повертаючись додому, приємно вражені від щирого прийому та побаченого у Шевченківському краї, гості з НУБіП України хочуть ще раз подякувати організатору профорієнтаційного туру, експерту-дораднику Павлу Олександровичу Поповичу за плідну співпрацю та побажати міцного здоров’я та успіхів в розвитку туризму на Черкащині, адже неперевершений край має все що необхідно, щоб розвивати туризм, в тому числі і сільський зелений.
Доцент кафедри аграрного консалтингу і туризму Олена Локутова
Залишіть свій коментар / Leave your comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.