В Академії сільського розвитку відбулися естонсько-українські тренінги з диверсифікації сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму

16-17 квітня на базі Академії сільського розвитку Спілки сільського зеленого туризму України відбулася дводенна он-лайн тренінгова програма «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку, Талліннського університету та Естонської асоціації сільського туризму. Співпраця між Україною та Естонією у сфері сільського туризму під час війни надважлива. Дводенні тренінги були адресовані в першу чергу власникам бізнесу в сільській місцевості, у тому числі гостинних сільських садиб, які мають потенціал для розвитку туристичних послуг. Крім цього захід могли відвідати представники законодавчих, національних та регіональних органів влади, які сприяють створенню умов для розвитку сільського туризму; представники територіальних громад, освіти та науки, громадських організацій та медіа, які мають можливість сприяти розумінню та впровадженню ініціатив з розвитку сільського туризму.

Мета заходу полягала у надані цільовій аудиторії глибокого розуміння можливостей диверсифікації сільської економіки через розвиток туризму, особливо в умовах воєнного стану та поствоєнного відновлення. Детальне ознайомлення з програмним матеріалом тренінгів допомогає учасникам ефективно використовувати наявні ресурси та створити стійку туристичну інфраструктуру, що сприятиме економічному та соціальному сільському розвитку.

Програма була надзвичайно насиченою та спрямованою на розгляд можливостей та стратегій щодо розвитку туризму як інструменту для диверсифікації сільської економіки. Цей захід передбачав надання учасникам тренінгів інформації та практичних навичок, які допоможуть їм створювати та розвивати громадські консультаційні центри з туризму та бізнеси у сільських районах. Такий підхід сприятиме впровадженню нових форм сільського туризму, стимулюватиме економічний розвиток територій та підвищить їхню конкурентоспроможність. Віриться, що зусилля естонсько-української команди проєкту «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму» сприятимуть зміцненню громад та сільському розвитку, створюючи нові можливості для бізнесу та сприяючи сталому розвитку.

Під час відкриття заходу відбулися вітальні слова та виступи експертів з Естонії. У перший день заходу 16 квітня відбулося знайомство з успішними кейсами сільського туризму в Естонії, а також вивчення цінностей та управління якістю послуг в цій галузі. Март РЕЙМАНН, дослідник Талліннського університету та засновник ТОВ “Райманн Реткед”, поділився досвідом міжнародного співробітництва в сільському туризмі, включаючи можливості та виклики України. Маріка КОСЕ, старша викладачка Естонського університету природничих наук, представила успішні бізнес-кейси з Естонії. Раілі МЕНГЕЛ, керівниця Спілки естонського сільського туризму, розповіла про підвищення кваліфікації підприємців та надала інформацію стосовно 25-річного досвіду роботи. Катрін РУУМЕТ, керівниця “Holiday house”, висвітлила тему регіонального співробітництва. Сіріє УСТАВ, старша викладачка Талліннського технічного університету, поділилася досвідом розвитку системи цінностей естонських підприємців за останні 35 років. Лі СІІЛАК, експертка Естонської асоціації якості, розглянула питання управління якістю послуг у сільському туризмі.

Після перерви розпочалися виступи тренерів Академії сільського розвитку та запрошених українських спікерів. Українську програму тренінгів відкрила Наталя ВЕНГЕРСЬКА, президентка Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ. Вона розкрила тонкощі мистецтва міжкультурної комунікації та ведення переговорів зі стейкхолдерами в сфері туризму. Євгенія МОЛЧАНОВА, тренерка Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України, засновниця та керівниця ферми “Зелений гай”, членкиня Спілки сільського зеленого туризму України, поділилася своїм досвідом у сфері сільського зеленого туризму як елементу реабілітації. Запрошена спікерка Ольга ПРОКОПЧЕНКО, керівниця ГО “Туристичний кластер «Посулля», ФОП, співвласниця готельно-ресторанного комплексу “Старий Млин” (селище Недригайлів), комунікаторка, БА, 4Business, членкиня Ради підприємців Сумської області з питань розвитку туризму, зосередила увагу на короткому екскурсі в оподаткування у сфері гостинності. Лариса БЕЗКОРОВАЙНА, віце-президентка Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України, докторка педагогічних наук, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, розповіла про сталість, креативність, диверсифікацію туризму. Інеса НОСЕНКО, віце-президентка з проєктної роботи та фандрайзингу, тренерка Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України, директор Запорізької обласної громадської організації “Дивосвіт”, ділилася практичними висновками та перспективами у практиці створення інклюзивного полікультурного туристичного об’єкту у депресивному селі: успіхи, невдачі та можливості. Модерували захід першого дня: Наталя ВЕНГЕРСЬКА та Лариса БЕЗКОРОВАЙНА.

У другий день заходу 17 квітня були представлені цікаві кейси від тренерок Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України. Зокрема, Галина ЩУКА, віце-президентка з консалтингу Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України, докторка педагогічних наук, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ, ознайомила аудиторію з розробкою краєзнавчої екскурсії: лікбез для початківця. Інна ВЕЛИЧКО, членкиня правління Спілки СЗТУ, регіональна представниця Спілки в Житомирській області, власниця етно-садиби «Поліська хата», викладачка Житомирського державного університету та громадська діячка, зосередилася на темі співпраці власників сільських садиб і громад. Таїсія ЧЕРНИШОВА, кандидатка біологічних наук, магістриня туризму, доцентка кафедри економіки, підприємництва та туризму Поліського національного університету та гід-екскурсовод, зосередила увагу на розвитку агротуристичного продукту в умовах глобальних викликів, на прикладі економічної діяльності садиби “Поліська хата”. Валентина ХОЛОДОК, директорка ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», кандидатка наук з державного управління, доцентка кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури, розглянула тенденції відновлення та розвитку сільського зеленого туризму у повоєнний час. Олена ГАФУРОВА, членкиня Експертної Ради Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України, докторка юридичних наук, професорка кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені академіка В. З. Янчука Національного університету біоресурсів і природокористування України, поділилася напрацюваннями стосовно сприятливого правового середовища для розвитку сільського зеленого туризму. Одразу після були розглянуті земельні відносини у сфері сільського зеленого туризму, зокрема, сучасні тенденції та перспективи розвитку законодавства за участю Світлани МАРЧЕНКО, членкині Спілки СЗТ України та кандидатки юридичних наук. Діана ГРИНЮК, віце-президентка з маркетингу та комунікацій Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України, викладачка кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка, презентувала  інформаційні та цифрові інструменти брендингу територій, підкреслюючи важливість цифрової культури нині. Під завершення програми тренінгів, членкині Експертної ради Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України: Вікторія КІПТЕНКО, віце-президентка з міжнародної діяльності Академії, доцентка кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Ірина ОКОЛОВИЧ, докторка філософії в туризмі, експертка з розвитку сталого туризму в громадах, представили загалу реєстр кліматично дружніх подорожей як інструмент на шляху до міжнародних можливостей. Модерували захід цього дня: Галина ЩУКА та Лариса БЕЗКОРОВАЙНА.

Протягом заходів учасники активно задавали питання спікерам, обговорювали їх, ділилися враженнями щодо заходу. В результати ними було зазначено, що вони отримані важливі знання та інсайти щодо розвитку туризму в сільських регіонах. Виступи експертів показали перспективи співпраці між власниками сільських садиб та громадами, а також висвітлили сучасні тенденції у відновленні та розвитку сільського зеленого туризму. Усе це сприятиме покращенню інфраструктури туризму та збільшенню туристичного потенціалу у сільських регіонах, що є важливим кроком у диверсифікації сільської економіки та забезпеченні сталого розвитку сільських територій. Слухачі посилили знання про земельні відносини та інструменти брендингу територій у контексті сільського туризму та гостинності. По завершенню тренінгової програми учасники отримають міжнародні сертифікати.

Співпраця між Україною та Естонією у сфері сільського туризму стає особливо важливою в умовах воєнних викликів. Під час цього непростого періоду спільні зусилля обох країн спрямовані на зміцнення та розвиток сільських територій через туризм, що може стати важливим чинником відновлення економіки та підтримки місцевого населення. Україна та Естонія мають чимало спільних цілей у сфері сільського туризму, таких як привабливість регіонів, розвиток інфраструктури та послуг, збереження культурної спадщини, сприяння сталому розвитку та підтримка місцевих громад. Співпраця між цими країнами може виявитися дуже плідною в обміні досвідом, технологіями та кращими практиками. Завдяки співпраці між Україною та Естонією у сфері сільського туризму, обидві країни можуть зробити значний внесок у підтримку місцевих громад, збереження природних ресурсів та розвиток туристичного потенціалу. Всіх зацікавлених у тематиці диверсифікації сільського туризму запрошуємо на фінальну конференцію проєкту «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму», що відбудеться 16-17 травня 2024 року в змішаному форматі у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

З відеоматеріалами тренінгів можна ознайомитися на YouTube каналі Академії сільського розвитку за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCmxHafyde1zXVXo-V3BHCbA

Залишіть свій коментар / Leave your comment

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом