Відвідування студентами садиби “Дім мандрівника” в рамках проєкту “Парламент для села”

Продовжуємо плідну співпрацю з Кафедрою туризму і готельно-ресторанної справи  Хмельницький національний університет ХНУ. Професор Ігор Журба зі своїми викладачами і студентами, Дім мандрівника, садиба на Бакоті, с. Гораївка і ГО “Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні”  організували теоретично-практичний захід, в рамках якого провели публічну консультацію в рамках проекту “Парламент для села”, а також заїхали на оглядову екскурсію в Староушицьку громаду і на Бакоту і провели практичне заняття з функціонування сільської садиби на прикладі садиби “Дім мандрівника”.

Пару слів про проєкт “Парламент для села”. Метою цього проєкту є забезпечення взаємодії між представниками влади та населенням, яке є практично діючим або потенційним надавачем послуг сільського зеленого туризму та сільської гостинності. Проєкт має на меті створити якісний нормативний документ підтримки діяльності в сфері сільського туризму на основі опитувань та публічних консультацій.

Участь в обговоренні розвитку сільських громад взяли представники Хмільницької територіальної громади, власники агротуристичних садиб, активні сільські жителі.

Проєкт  ”Парламент для села” поширюється  на Вінницьку та Хмельницьку області і має на меті, створити окремий нормативний документ у сфері діяльності сільського туризму. Це важливо зробити до 2024 року, коли почнуть діяти зміни в Законі про туризм.

Окрім того, рамках консультації було проведено анкетування, де кожен вибирав найкращий варіант для себе. Результати опитування показали, що найбільшою проблемою для розвитку туризму в селах є нестача коштів.

Усі бажаючі могли дати власні відповіді на такі запитання:

1. Яка підтримка від держави необхідна для більш успішного розвитку сільського туризму в Україні?

2. Чи може розвиватися сільський туризм у ”міській місцевості”?

3. Який термін краще застосовувати у правовому полі: ”сільський туризм” чи ”сільська гостинність”? Інше.

4. Чи потрібен окремий закон про СЗТ?

5. Чи потрібні подібні заходи – публічні консультації – для прийняття законодавчих рішень?

Запланували ще декілька цікавих активностей на майбутнє. Теорія + практика – запорука якісної освіти!

Залишіть свій коментар / Leave your comment

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом