Літо 2024 розгорнуло нові горизонти міжнародної співпраці – Спілка сіль- ського зеленого туризму України стала членом Європейської Федерації Сільського Туризму RuralTour – професійної туристичної організації, яка представляє цей сектор на європейському рівні й допомагає європейським інституціям сформулювати відповідне законодавство. RuralTour налічує 28 національних та регіональних організацій-провайдерів з 25 країн геогра- фічної Європи, а також 4 афілійованих члени 4 країнах Центральної Азії.
Спілка вже мала досвід співпраці з RuralTour, зокрема проведення в 2005 році ІІ європейського Конгресу в АР Крим, конференції щодо стандартизації у сільському туризмі, але членство у RuralTour – це потужний крок до євроінтеграції сільського туризму через обмін досвідом, експертні консультації, опанування стандартами якості, участь у міжнародних заходах і проєктах, у тому числі таких, що вже реалізуються в Україні консорціумом за участі RuralTour (наприклад, проєкт Toural – Куцурубська гро- мада, Миколаївська область).
Відтепер, це «вікно» до Європи відкрито для українських учасників ринку – членів Спілки. А за великим рахунком – це системні та наполегливі кроки вперед на європейському треку інтеграції лан- цюгів туризму й гостинності та зеленої трансформації. Наразі ж Спілка займається підготовкою офі- ційних публікацій, захоплюючої презентації нашої мальовничої країни, здобутків й прагнень нашої організації, туристичних продуктів, маршрутів, стежок, івентів від бізнес-членів Спілки широкому міжнародному загалу на платформі RuralTour.
Ruraltour має особливу мету – допомогти споживачам зробити їх вибір безпечним. Відповідно, від нас залежить якнайактивніше включитися у трансфер інновацій, використовуючи велику кількість інформації та практичних порад, які RuralTour надає й промотує про різні країни та їх пропозиції.
Таким чином, у європейській спільноті сільського туризму пропозиція наших виробників ставати- ме конкурентоспроможною й сталою, візуалізовано на міжнародній платформі й доступною для ши- рокого кола споживачів. Фокусна підтримка – чудовим історіям повернення до свого коріння: сільські свята, аромати дитинства, насолода тишею та природою, гастрономія й пригоди, сімейний відпочинок й унікальний культурний досвід. Отже, це – можливість збагачувати ціннісній капітал й вигоди розвитку господарів, фермерів й крафтярів, власне – сільських громад України.
Вікторія Кіптенко,
кандидатка географічних наук, доцентка кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету, віце-президентка з міжнародної діяльності Академії сільського розвитку Спілки СЗТ України
Залишіть свій коментар / Leave your comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.