Список Тренерів

Безкоровайна Лариса Вікторівна

Докторка педагогічних наук, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанного бізнесу Запорізького національного університету.
Учасниця міжнародних проєктів зі сталого розвитку, креативності та диверсифікації сільського туризму за підтримки програм ЄС та Британської Ради.


Боруцька Юлія Зіновіївна

Кандидатка геологічних наук, доцентка кафедри туризму Львівського національного університету природокористування. Науковий доробок налічує більше 150 публікацій, зокрема 15 наукових праць − у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus і WoS. Основними напрямами досліджень є аналіз принципів геопросторової організації туризму і рекреації у світі, встановлення причинно-наслідкових зв’язків розвитку екологічного туризму, сільського зеленого туризму, інших альтернативних форм туристично-рекреаційної діяльності, а також висвітлення туристично-краєзнавчих особливостей регіонів України. Розробила презентаційні матеріали і провела тренінг на тему: «Екопросвітницька діяльність через призму зеленого туризму. Популяризація екологічних маршрутів» у контексті Проєкту «До успіху разом!». Є науковою консультанткою із питань розвитку екологічного туризму Регіонального ландшафтного парку «Верхньодністровські Бескиди», членкинею ВГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні», ГО «Educators and scholars international foundation», Наукового Товариства імені Шевченка, Наукового комітету ГС «Асоціація Професіоналів Довкілля (PAEW)», заступницею голови Громадської екологічної ради при Управлінні екології та природних ресурсів Львівської міської ради.


Будинська Оксана Василівна

Власниця та менеджерка гостинного двору “Ставне 158” (Закарпатська обл.) з 2006 року, членкиня Спілки СЗТУ з 2008 року, магістриня зі страхового менеджменту, підприємиця, Голова ОСББ в історичній частині міста Ужгород, радіоведуча інтернет-радіо “Єден” (м. Ужгород), вело активістка, марафонійка.
Хобі: старожитності, мистецтво, подорожі, спорт.


Васильєв Володимир Павлович

Голова Спілки СЗТУ. Навчався та стажувався в країнах ЄС та США, в Києво-Могилянській бізнес-школі. Член рад та робочих груп при Президентові України, Кабінеті Міністрів України, центральних органів виконавчої влади (2005-2019). Автор та керівник 10 проєктів, консультант 2 проєктів, експерт 4 міжнародних проєктів. Головний редактор науково-популярного журналу «Туризм сільський зелений» (1997-2014).


Венгерська Наталя Сергіївна

Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету.
Членкиня Спілки СЗТУ з 2023 року. Учасниця міжнародних обмінів та візитів в Університеті Масарика (Чехія), Даремському університеті (Англія), Талліннському університеті (Естонія).
Відвідала 31 країну, авторка статей та посібників на тему диверсифікації сільського туризму на засадах збалансованості та креативності. Експертка, координаторка та учасниця міжнародних проєктів зі сталого розвитку, диверсифікації сільської економіки та туризму за підтримки програм ЄС та Британської Ради.


Величко Інна Аркадіївна

Членкиня правління Спілки СЗТУ, регіональна представниця Спілки в Житомирській області. Власниця етно-садиби «Поліська хата», організаторка культурних подій, етно свят та фестивалів. Вчителька-методистка вищої категорії, викладачка Житомирського державного університету. Громадська діячка, кураторка мистецьких, соціальних, туристичних програм, проектів та акцій. Має досвід розробки тренінгів, написання заявок участі у грантових конкурсах.


Віндон Сюзанна

Доцент, лідерка молоді та дорослих, Penn State Extension
доктор філософії з Університету штату Огайо. Університет штату
Пенсільванія

Галузі експертизи: розвиток лідерства серед дорослих та молоді, розвиток громадського лідерства, волонтерство, розвиток волонтерського лідерства, дослідження оцінки потреб та здійснення оцінювання


Гапоненко Ганна Ігорівна

Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри туристичного бізнесу та країнознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Постійна учасниця та співорганізаторка міжнародних та національних науково-практичних конференцій з туризму, учасниця проєктів Модуль Жана Моне. Наукова консультантка установи Обласний комунальний заклад «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Відповідальна секретарка Вісника Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія «Міжнародні відносини. Економіка. Країнознавство. Туризм», автор понад 60 наукових та науково-методичних праць.

Наукові інтереси: туризм, сільський зелений туризм, сталий розвиток, енергозабезпечення.


Гафурова Олена Вікторівна

Докторка юридичних наук, професорка кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені академіка В. З. Янчука Національного університету біоресурсів і природокористування України. Членкиня Спілки СЗТУ з 2015 року, Експертка з юридичних питань. Основний напрям наукової діяльності пов’язаний із дослідженням проблем правового регулювання соціального розвитку села, захисту прав селян у процесі здійснення земельної та аграрної реформи, правового забезпечення сільського розвитку.


Горішевський Павло Анатолійович

Заступник голови правління Спілки СЗТУ. В організації з 1996 року. З 1998 року – голова правління Івано-Франківської обласної організації Спілки. Викладач кафедри туризму та готельної справи Університету Короля Данила м. Івано – Франківськ. Стажувався по програмам «Community Connection» та SABIT у США, а також в Ірландії, Польщі, Греції, Німеччині, Литві. Керівник 7 проєктів по сільському туризму в Івано-Франківській області. Працював експертом, тренером та консультантом у понад 100 проєктах по туризму в Україні. Автор та співавтор понад 10 навчальних посібників з сільського туризму.


Гринюк Діана Юріївна

Кандидатка географічних наук, викладачка кафедри країнознавства та туризму, КНУ імені Тараса Шевченка. Координаторка напрямку «Збереження науки під час війни» міжнародного проєкту «Science at risk» (2022-2023) за підтримки Посольства США в Україні, МОН України, НФДУ.
Авторка та аналітикиня індивідуальних наукових проєктів: 1) “Rural roads of the de-occupied Kyiv region”, 2023-2024 за підтримки USAID, ІСАР Єднання, УНЦПД, ЦЕДЕМ. 2) «Культурна спадщина під загрозою: музеї Києва під час війни» (2023-2024) за ініціативою British Association for Slavonic & East European Studies (BASEES).
Керуюча партнерка проєкту «Stand by Ukraine» компанії TOP PROJECT з 2022 р.
Членкиня BASEES, CEFRES, ГС «Всеукраїнська асоціація гідів», Географічного товариства України, «APREI», експертка НФДУ.
Наукові інтереси: туризм, сільська гостинність, громада, брендинг, культурна спадщина, цифровізація.


Зінько Юрій Володимирович

Cтарший викладач кафедри туризму Львівського національного університету імені Івана Франка. Член Спілки СЗТУ з 1997 року, член Правління Спілки. Голова Львівського обласного центру сільського туризму. Пройшов стажування з сільського туризму в Ірландії, Польщі, Німеччині і Греції. Брав участь у туристичних проєктах TACIS, PAUCI, Програми транскордонної співпраці у 2000-2019 роках. Співавтор 4-х навчальних посібників і десятка методичних вказівок з сільського туризму. З 2022 року – член Ради директорів Міжнародної асоціації AMFORTH (Париж, Франція), яка об’єднує освітні заклади туризму і готельно-ресторанної справи різних країн.
Напрями спеціалізації в сільському туризмі: структура і організація сільського туризму; туристичні послуги і продукти; кластери сільського туризму.
За діяльність у сільському туризмі відзначений Почесною Грамотою Верховної Ради України (2005) та грамотами туристичного і агропромислового відомств.


Кальна-Дубінюк Тетяна Прокопівна

Докторка економічних наук, професоркa, заслужений науково-педагогічний працівник Національного університету біоресурсів і природокористування України, експерт-дорадник України.
Завідувала кафедрою аграрного консалтингу і туризму у 2003 – 2020 pр. Протягом всього цього часу кафедра співпрацювала із Спілкою СЗТУ, проводила семінари, тренінги, конференції, сертифікацію дорадників і експертів дорадників з сільського зеленого туризму. У 2011 p. нагороджена Орденом “За сумлінну працю та високий професіоналізм” Радою з питань туризму та курортів України.
У 2015 році відкрила нову освітню програму «Туризм» та отримала ліцензію для неї, ввівши нові курси з сільського зеленого туризму та розробивши навчально-методичну літературу.


Кіптенко Вікторія Костянтинівна

Кандидатка географічних наук, доцентка кафедри країнознавства та туризму, географічний факультет Київський національний університет.

Створення віртуального пілотного музею гастрономічної спадщини Вітрина Закарпаття» та «Дизайн та смарт розробка еко-культурного маршруту Тарутино степу на засадах сталого розвитку» (2021), волонтерський проект «Бойківські Карпати»: проектування перспектив та профілювання дестинації за ETIS» (2023), «Індикаторний аналіз сталого розвитку в Україні» (2018-донині).


Корнус Олеся Григорівна

Кандидатка географічних наук, доцентка, завідувачка кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Учасниця наукових проєктів, програм стажування у Естонії, Польщі. Сфера наукових інтересів включає: регіональний розвиток, туризм, сфера обслуговування, суспільна географія.


Кудінова Ірина Петрівна

Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри готельно-ресторанної справи та туризму Національний університет біоресурсів і природокористування України. Членкиня Спілки СЗТУ з 2023 року. Учасниця міжнародних проєктів зі сталого розвитку та розвитку зеленого туризму (Польща).


Локутова Олена Анатоліївна

Кандидатка сільськогосподарських наук, доцентка, експертка-дорадниця України з сільського туризму. Членкиня Спілки СЗТУ з 2011 року.

Як  старша викладачка та доцентка кафедри аграрного консалтингу і туризму протягом 2010-2022 років співпрацювала із Спілкою – проводила семінари, тренінги, конференції, виїзні курси підвищення кваліфікації з сільського зеленого туризму, розробила навчально-методичну літературу та започаткувала курс сільського туризму для бакалаврів та магістрів освітньо-професійних програм  “Туризм” та “Готельно-ресторанний бізнес” Національного університету біоресурсів та природокористування України.

Сфера наукових інтересів – агроконсалтингова діяльність, сталий розвиток сільських територій, агро-рекреаційні кластери, апітуризм та бджільництво,   інтерпретація спадщини.


Любіцева Ольга Олександрівна

Докторка географічних наук, професорка, завідувачка кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Голова Науково-методичної комісії з транспорту і сервісу Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України з розробки стандартів вищої освіти, голова підкомісії з туризму і рекреації.


Марченко Світлана Іванівна

Кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри земельного та аграрного права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Основний напрям наукової діяльності пов’язаний із дослідженням проблем правового регулювання агробізнесу, розвитку сільських територій, захисту прав селян у процесі здійснення земельної та аграрної реформ. 

Співавторка навчального посібника “Туристичне право: у 2-х частинах. Частина 1. Загальна характеристика правових засад туристичної діяльності” (2023 р.)


Маслова Ельміра Юріївна

Власниця етнопростору  “Мальва Озерна”. Досвід в сільському туризмі – понад 10 років. Членкиня Спілки СЗТУ з 2011 року.

Авторка програм відпочинку та відновлення  для жінок, консультант з інтимного здоров’я жінки та гармонійних стосунків, сертифікований тренер з імфітнесу, мотиваційний коуч, викладач 1-го рівня системи дихання ВВМ (міжнародна організація).

Бере  участь в міжнародних грантових програмах з 2019 р.  Хобі: народознавство, народний спів, арт-практики.


Матвійчук Людмила Юріївна

Докторка економічних наук, професорка, завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Луцького національного технічного університету. Членкиня галузевої експертної ради Національного агентства забезпечення якості вищої освіти за спеціальністю «Туризм та рекреація». Учасник міжнародних проєктів «COMUS» (Франція, 2016), «Промоція та захист природної спадщини міських та прибережних територій Жешува та Луцька» (Польща, 2022); проекту академічної мобільності «CEPUS» (Польща, 2022). 


Молчанова Євгенія Ігорівна

Співзасновниця сироварні, ферми та реабілітаційного центру Зелений Гай (Дніпропетровська обл.),    найстійкішого кейсу зеленого туризму України – 2023. Відвідала 51 країну, авторка десятків статей на тему “Диверсифікація зеленого туризму в умовах війни”, ТОП-10 молодих та ефективних підприємців України.


Носенко Інеса Ісаківна

Директорка Благодійної організації “Запорізького благодійного фонду “Єврейського общинного центру Мазаль Тов””, голова правління Запорізької обласної громадської організації “Дивосвіт”, депутатка Регіонального альянсу “Запоріжжя – наше місто”, член правління міжнародної організації “JCC Global” – залучення та побудова діалогу між громадами світу.

Презентує громадську діяльність JCC України на міжнародних конференціях JDC в США. Створила та розвиває Історико-культурний туристичний комплекс “Етносело” – інклюзивний проект, ініційований ЗОГО “Дивосвіт”, спрямований на відродження типового для степової України села Червонокозацьке (Геленджик).


Околович Ірина Ігорівна

Докторка філософії в туризмі, експертка з розвитку сталого туризму в громадах. У 2019-2022 роках членкиня правління та заступниця голови правління, а з 2023 року Амбасадорка ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні».

Учасниця програм стажування в Апараті Верховної Ради України та Школі природничих наук та здоров’я Талліннського університету (Естонія), міжнародних проєктів та програм. Слухачка навчального курсу для здобуття Диплому із кліматично-дружнього туризму в Інституті туристичних наук (Мальта), співлідерка українського відділення кліматично-дружніх подорожей SUNx Malta Climate Friendly Travel Chapter for Ukraine.

Координує та реалізовує проєкти з питань розвитку туризму, сталого розвитку туризму, сільського туризму, сільських територій та громад.


Омельяненко Віталій Анатолійович

Доктор економічних наук, професор, академік Української технологічної академії, професор кафедри бізнес-економіки та адміністрування, завідувач Навчально-наукового центру проєктних технологій Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка,  директор ГО «Інститут стратегій інноваційного розвитку і трансферу знань».

Керівник грантових та держбюджетних наукових проєктів. 

Учасник програм стажування у США, Франції, Чехії, Польщі, Естонії, Латвії, Молдові, Словенії, Німеччині.

Сфера наукових інтересів включає регіональний розвиток, стратегії смарт спеціалізації, сталий розвиток, управління інноваційними екосистемами.


Осаул Аліна Олександрівна

Фрілансерка-викладачка англійської мови. Перекладачка за фахом (наукові статті, дослідницькі проєкти, монографії). Фахівчиня з зовнішньоекономічної діяльності підприємства. 

24 роки досвіду викладання міжнародної економіки та економічної теорії на економічному факультеті Запорізького національного університету. Багаторічний досвід адміністративної роботи, в тому числі на посаді керівника відділу міжнародних зв’язків.
Учасниця програм академічних обмінів Еразмус+ (Румунія), міжнародних стажувань (Угорщина, Франція, Чехія)  та міжнародних проєктів.

Авторка методичних матеріалів.

Сфера професійних інтересів – розвиток сільського туризму, гастротуризм,  розвиток інновацій.


Плотнікова Марія Федорівна

Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри економіки, підприємництва та туризму Поліського національного університету, Членкиня Спілки СЗТУ. Організаторка 7 міжнародних науково-практичних конференцій з питань розвитку територій. 

Координаторка багатофункціонального розвитку територій за принципами ідеї «Родова садиба», учасниця руху екологічних та родових поселень, розвитку пермакультури та впровадження біовідповідної економіки, ноосферної освіти та учасниця міжнародних проєктів зі сталого розвитку, диверсифікації сільської економіки та туризму Global Ecovillage Network, учасниця міжнародних та національних науково-практичних конференцій з туризму, учасниця проєктів Модуль Жана Моне за програмою ЄС ERASMUS+ за програмою Інституту Яна-Урбана Сандала (Норвегія).

Наукові інтереси: багатофункціональний розвиток сільських територій у спроможних енергоефективних та екологічних громадах сталого розвитку, природоцентризм, біорізноманіття та відновлення природно-ресурсного потенціалу територій.


Прісс Олеся Петрівна

Докторка технічних наук, професор, завідувачка кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного, директорка науково-дослідного інституту агротехнологій та екології ТДАТУ.

Наукові інтереси: системи безпеки продовольчої сировини і харчової продукції; скорочення відходів і втрат у  харчових технологіях, функціонування продовольчих систем.

Є авторкою навчального посібника «Гігієна і санітарія ресторанного господарства», та понад 100 наукових публікацій.


Сидорук Світлана Володимирівна

Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Луцького національного технічного університету. Стипендіат Кабінету Міністрів України (2021-2022). Керівниця (ФОП) Гостинного еко-простору Пікнік. Учасниця міжнародного проекту академічної мобільності «CEEPUS» (Польща, 2022).  Переможниця гранту “Дія-Бізнес”. Учасниця програм стажування у Польщі та Естонії. Наукові інтереси: формування регіонального ринку готельних послуг, розробка шляхів вдосконалення територіальної організації готельних послуг, формування доступного простору для людей з особливими потребами у сфері HoReCa, управління брендинговими процесами сфери обслуговування, тенденції управління бізнесом HoReCa, організація готельного обслуговування у регіонах країни, сталий розвиток індустрії туризму та гостинності, управління брендом/торговою маркою.


Сировець Сергій Юрійович

Кандидат географічних наук, доцент, доцент кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Бере участь у діяльності «Академія гостинності» (Управління туризму та промоцій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); громадської спілка «Всеукраїнська асоціація гідів»; Amadeus Learning Services; Esri Training MOOC.

Спеціалізація: інформаційні технології в туризмі; екологічні і активні види туризму; організація транспортного обслуговування в туризмі; системи резервування в туризмі; міжнародні та національні туристичні бренди.


Смирнов Ігор Георгійович

Доктор географічних наук, професор кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Академік ГО «Національної академії наук вищої освіти України». Автор понад 1500 наукових та навчально-методичних статей.

Наукові інтереси: маркетинг в туризмі, логістика в туризмі,  міжнародні та національні туристичні бренди, міжнародний туристичний бізнес, логістика сільського сталого туризму.


Тимошенко Тетяна Олександрівна

Тимошенко Тетяна Олександрівна – канд.наук з держ. упр. (PhD), доцент кафедри регіоналістики і туризму Киівського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана. Останні два роки – запрошений вчений до Уппсала Університету (Швеція) для дослідження теми: «Значення публічно-приватного партнерства для сталого розвитку туристичних дестинацій: шведський досвід для Украіни», запрошений вчений до Оребру Університету (Швеція) для дослідження в рамках науково-дослідницького проекту в Університеті Oребру «Роль залучення зацікавлених сторін у роботі зі сталого управління туризмом і гостинністю».

Понад 15 років очолюю Всеукраїнську федерацію роботодавців в сфері туризму України. Понад 7 років досвіду діяльності експертом з розвитку туристичних дестинацій, громад і територій програм міжнародної підтримки України (Програма U-LEAD з Європою, USAID, IOM, GIZ), консультації з стратегічного планування громад і регіонів, розробка планів відновлення і відбудови, проєктного управління та залучення ресурсів.

Призначена Національним експертом (членом групи експертів) з питань сталого розвитку згідно положень глави 13 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Є Делегатом Форуму Громадянського суспільства Східного партнерства від Української Національної Платформи. (Робоча група 5 “Соціальна політика і соціальний діалог”). Є членом Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (маю досвід діяльності координатора Робочої групи 3 “Економічне співробітництво, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво”, торгівля та конкурентоспроможність, СОТ та вступ до ЄС). До сфери діяльності РГ3 також належить аналіз виконання Глави 13 Розділу IV УА «Торгівля та сталий розвиток».


Толстіхін Сергій Сергійович

Експерт з розвитку туризму в громадах, ведучий телепрограм про сільський туризм, блогер, автор тренінгів по створенню сільських садиб, розробці туристичних маршрутів. Випускник Люблінського католицького Університету (Польща), веломандрівник (відвідав 31 країну Європи на велосипеді), власник сільської зеленої садиби на Бакоті “Дім мандрівника”. Автор численних туристичних карт і маршрутів.


Триліс Володимир Васильович

Кандидат біологічних наук (спеціальність – екологія), старший науковий співробітник Інституту гідробіології НАН України, директор природоохоронної ГО «Незалежна служба екологічної безпеки».

Член Спілки СЗТУ з 2003 року, керівник та учасник багатьох міжнародних і державних грантових проектів у галузі сільського туризму. Автор та співавтор ряду підручників та методичних посібників у галузі сільського туризму. Головний розробник системи екологічного маркування садиб «Зелена садиба», брав участь у розробці системи якості послуг сільського туризму «Українська гостинна садиба».

Професійні інтереси: Екологічна складова сільського туризму, екологічне маркування садиб, методологія та структура сільського туризму в Україні, якість послуг в сільському туризмі, маркетинг в сільському туризмі.


Усова Людмила Миколаївна

Економістка. Власниця гостинного двору “Покровська” (Полтавська область) з 2018 року. Коуч практик  ICTA.  Фахівчиня зі здорового харчування і нутриціології. Фахівчиня із залежностей, переконанням та звичкам. Коуч майнфулнес. Фахівчиня з управління та здоровому розвитку людини. Фахівчиня з маркетингу  та залучення клієнтів. 


Холодок Валентина Дмитрівна

Кандидатка наук з державного управління, доцентка кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури, директорка ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», почесна працівниця туризму. Учасниця міжнародних проєктів щодо відродження сільських територій за допомогою системних стратегій, заснованих на спадщині (Ruritage), диверсифікації сільської економіки та туризму.  


Чернишова Таїсія Миколаївна

Кандидатка біологічний наук, магістриня туризму, доцентка кафедри економіки, підприємництва та туризму Поліського національного університет, гід-екскурсовод. Учасниця міжнародного проекту: «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку та Талліннського університету.Сфера наукових інтересів: екологічний, культурний, сільський туризм, розвиток регіонального туризму, просування місцевих туристичних магнітів, інноваційні підходи до проведення і створення екскурсій, участь у наукових міжнародних проектах.


Щука Галина Петрівна

Докторка педагогічних наук, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці ІІ, експертка з питань професійної освіти в туризмі (розвиток нішевих видів туризму, маркетинг та менеджмент у туризмі). Досвід роботи експертки в Українському культурному фонді,  Центрі сталого туризму українських Карпат, експертки з сільського та ено-гастрономічного туризму в проєкті “Географічні зазначення в Україні” та ін.

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом