Публічна консультація проєкту “Парламент для села”

23 травня в Будинку культури міста Хмільник. що на Вінничині, відбулася публічна консультація проєкту ”Парламент для села”.

В ній взяли участь: керівник проєкту Інна Величко, юрист Олена Гафурова, соціолог Володимир Триліс, координатор у Вінницькій області Оксана Бас.

Метою цього проєкту є ― забезпечення взаємодії між представниками влади та населенням, яке є практично діючим або потенційним надавачем послуг сільського зеленого туризму та сільської гостинності. Проєкт має на меті створити якісний нормативний документ підтримки діяльності в сфері сільського туризму на основі опитувань та публічних консультацій. Участь в обговоренні розвитку сільських громад взяли представники Хмільницької територіальної громади, власники агротуристичних садиб, активні сільські жителі.

Проєкт  ”Парламент для села” поширюється  на Вінницьку та Хмельницьку області і має на меті, створити окремий нормативний документ у сфері діяльності сільського туризму. Це важливо зробити до 2024 року, коли почнуть діяти зміни в Законі про туризм.

Окрім того, рамках консультації було проведено анкетування, де кожен вибирав найкращий варіант для себе. Результи опитування показали, що найбільшою проблемою для розвитку туризму в селах є нестача коштів.

Присутні слухали розповідь двох власниць сільських гостинних садиб ”Поліська хата” Житомирщини та ”Подільська родина” Вінниччини, про їх досягнення й розвиток у цій справі.

Наприкінці зустрічі усі бажаючі могли дати власні відповіді на такі:

1. Яка підтримка від держави необхідна для більш успішного розвитку сільського туризму в Україні?

2. Чи може розвиватися сільський туризм у ”міській місцевості”?

3. Який термін краще застосовувати у правовому полі: ”сільський туризм” чи ”сільська гостинність”? Інше.

4. Чи потрібен окремий закон про СЗТ?

5. Чи потрібні подібні заходи – публічні консультації – для прийняття законодавчих рішень?

Текст і фото  Катерини Святенко, студентки КЗВО ”БГПК”.

Залишіть свій коментар / Leave your comment

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Дякуємо, заявка відправлена.
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом